Історія бібліотеки

                         Історія сільської бібліотеки –філії с. Мизове
Історія бібліотеки - невід’ємна частина історії нашого краю. Починається наше село казковим  лісом, який дарує чисте і свіже повітря нашій місцевості.  Тут чується тихесеньке дихання тополь, здається, що своїми гілками вони торкаються найглибших струн мого серця. Першу писемну згадку про село Мизове датовано 1502 роком.   Як відгомін віків звучить прадавня легенда про те, як дружно реагувала князівська дружина, що стояла у цих місцях, на поклик князя Курбського. «Мій зов» і справді асоціюється з назвою Мизове. За іншими переказами, через село протікала Низівка (Мизівка), звідки й народилася назва населеного пункту. Село  Мизове розташоване в південно-східній частині Старовижівського району. Межує з селами Секунь, Седлище, Журавлине. Площа нашого села становить 5656, 2 кв. кілометрів. Рельєф місцевості  рівнинний з нахилом в північному напрямку. Село Мизове багате своєю історичною минувшиною, природніми ресурсами, культурою, доглянуте людьми, які своїми зусиллями, талантом і розумом плекають та прославляють його.
Якщо розглядати карту нашого села, то  бібліотека буде на ній позначена маленькою краплинкою, але така незначна територія є місцем, де зароджуються і горять найбільш яскраві думки  і почуття. Ми, працівники культури, впевнені, що наш заклад є центром культури, де закладається духовне здоров'я нації.
Історія нашої бібліотеки починається з 1947 року. Спочатку просто була хата – читальня, яку було організовано  ініціативною молоддю села. За допомогою активних читачів, які тягнулись до книги, було поповнено книгозбірню. Жителі   у вечірній час приходили відпочивати і почитати щось цікаве. Працювали драматичний та співочі гуртки.
В 1955 році в центрі села в адміністративному будинку  був розміщений сільський клуб,  в приміщенні якого відкрилась Мизівська сільська бібліотека. Вона займала лише одну кімнату. Очолювала бібліотеку  Сарапін Анастасія Каленіківна. У кімнаті в той час стояв стіл, стільці, шафа і стелажі з книгами.
З 1957 року бібліотеку прийняла Бубела Варвара Олександрівна. Книжковий фонд налічував біля 10 тисяч книг. Кімната , де знаходилась бібліотека була дуже мала, одночасно могло зайти 5-7 чоловік, не більше. Бібліотека отримувала не менше 7-ми періодичних видань. По підсумках роботи за 1960 рік бібліотека зайняла 1-е місце в районі.
Кімната бібліотеки 1960 рік, бібліотекар Бобела Варвара Олександрівна
В 1966 році був побудований будинок «Просвіта», де і розмістилась на той час сільська бібліотека. Книжковий фонд книгозбірні зростав. До бібліотеки почала приходити молодь:   пограти в шахи та шашки, почитати газети, журнали, книжки. З пакунком книг і брошур Варвара Олександрівна стала ходити в поле, на тваринницькі ферми, в майстерні. Вона збирала людей і читала їм газетні та журнальні статті, уривки з художніх творів. Зростає коло інтересів колгоспників. Крім політичної, спеціальної, сільськогосподарської літератури, вони знайомляться з науковими і художніми творами. Зав. бібліотекою добре знала всіх читачів, їх прагнення, смаки, нахили. Це допомагало їй рекомендувати колгоспникам потрібну літературу. За допомогою активу проводилися читацькі конференції, вечори запитань і відповідей, масові та індивідуальні бесіди, обговорення книг та оформлялись книжкові виставки. В далекі шістдесяті роки у селі книга була майже єдиним зв’язком з навколишнім світом.
Бібліотекарами працювали: Сидько Павло Мойсейович, Миселюк Ольга Андріївна, Гречина Варвара Каленіківна, Сарапін Галина Пилипівна, Яриніч Ніна Степанівна, Мельничук Людмила Макарівна.

 З 1985 року продовжує хороші напрацювання своїх попередників в сільській бібліотеці    Сарапін Тетяна Іванівна.
 Сарапін Т.І., бібліотекар 1988рік.
За час її роботи,  в 2005 році, бібліотека була перенесена в приміщення колишнього гуртожитка школи. Свою роботу бібліотекар проводить у затишному, теплому приміщенні. Бібліотека має дві просторі кімнати : кімната для дорослих і дітей.     Тетяна Іванівна дуже любить свою роботу і називає це своїм покликанням.  Приміщення гарно оформлено, по –сучасному, це і дитячі малюнки, і яскраві  тематичні полиці і нетрадиційні книжкові виставки доповнені дитячими малюнками,   державні символи України, бібліотечні плакати, фотографії з читачами з масових заходів , затишку додають живі квіти, яскраві вишиванки у народознавчому куточку «Бабусина світлиця».
При бібліотеці працює клуб за інтересами «Вишиванка» для учнів 5-9 класів. На виставці «Вернісаж талантів» представлені творчі доробки учасників клубу. Завідувачка бібліотекою надає можливість відвідувачам спілкуватися у вільний час, задовольняти свої інтереси та уподобання, зустрітися з улюбленими героями книг, побувати на цікавому заході. Тому в бібліотеці завжди людно. Саме небайдужість до своєї справи, любов до професії, вміння знаходити спільну мову з людьми різного віку і різних спеціальностей допомагають Тетяні Іванівні  в роботі. За час завідування бібліотека неодноразово займала перші  місця у конкурсах  серед бібліотек району.
Тетяна Іванівна і зараз є активною читачкою бібліотеки, не забуває стежинку до оселі книг, адже не може бути по другому, тому що значну частину свого життя вона віддала книгам, а саме пропрацювала бібліотекарем 25 років. 
    З 2010 по 2012 рік на посаду бібліотекаря направлена   Тарасіч Наталія Василівна   зі Смідина.
 З червня  2012 року бібліотекарем бібліотеки-філії  с. Мизове стала Сачик Наталія Володимирівна.
   Книжковий фонд відкритий  для кожного читача  він  нараховує близько 6850 примірників, який постійно поповнюється новою літературою. Обслуговується 720 читачів . з них 110 дітей 
     Для наших читачів оформленні виставки та тематичні полиці, які періодично поповнюються новим матеріалом.
    Складено систематичний та алфавітний каталог  картотеки  періодичних статей.
Мизівська сільська бібліотека тісно співпрацює з сільською радою, яка знаходиться в цьому ж приміщенні. Завдяки цьому вдається збирати актуальну і необхідну для користувачів інформацію.
 Бібліотека перший помічник школи і дошкільного закладу. Книгозбірня проводить спільні заходи по вихованню дітей та молоді. Бібліотека запрошує вихованців дитсадка на екскурсію. Вона  тісно співпрацює з будинком культури, допомагає в організації різних свят.
З 2012 року за допомогою програми «Бібліоміст» бібліотека отримала 2 комп’ютери з оснащенням. Користувачі бібліотеки мають можливість задовольнити свої інформаційні потреби завдяки  безкоштовного доступу до Інтернету.
Бібліотека спільно з відомим краєзнавцем істориком і односельчанином Миколою Шаясюком працює над пошуковою роботою про відомих людей села.
М.Шаясюк гордість нашого села. Його унікальні роботи розміщені на книжковій виставці «Із джерел рідної землі».
Людське життя спалахує дивовижним цвітом різнобарвних квітів, що випромінюють яскраве світло та тепло, яке зігріває наші душі, спраглі до добрих вчинків та високих моральних цінностей. Людина приходить у цей світ, щоб залишити по собі якісь корисні сліди, усвідомлюючи, що всі земні блага
тимчасові й минущі.
      Книжність, освіченість - одна з характерних рис українців. Грамотність широких кіл українського народу засвідчена багатьма істориками. Цього не можна було б досягти без створеної нашим народом розвинутої системи освіти і книгозбірні. Накопичені на протязі багатьох століть книгозбірнями України, унікальні пам'ятки відкривають широку дорогу до знань, до духовного самовдосконалення мільйонам наших співгромадян.

Немає коментарів:

Дописати коментар