четвер, 5 січня 2017 р.

На зимових канікулах сумувати ніколи


  Ялинковий оберіг
Згідно з планом заходів міні-проекту «Бібліотека –територія читання, творчості, дозвілля» напередодні Різдва в бібліотеці с. Мизове відбувся майстер-клас з виготовлення різдвяних віночків. Присутніми були  учні 7 класу. Традиція прикрашати домівки різдвяними вінками прийшла до нас із Заходу та швидко набрала популярності. Дехто купує віночки у магазинах та супермаркетах, але цей елемент святкового декору можна зробити власноруч.
Адже завжди найціннішим є той виріб, який зроблений своїми руками!
Історія  Це було у 30-х роках 19-го століття, у місті Гамбург, вчитель богослов’я Йоган Хінріх Віхерн узяв на виховання декілька дітей з бідних сімей. Він багато розповідав їм про церковні свята та їхнє значення. Коли підійшла черга готуватися до Різдва, діти весь час питали – коли ж прийде це казкове свято? Тоді вчитель Йоган змайстрував зі старого дерев’яного колеса вінок, прикрасивши його ялиновими та дубовими гілками і стрічками. По колу він розташував чотири великі свічки, що символізували чотири тижні передріздвяного посту, а між ними – дванадцять маленьких свічок, які запалював разом з вихованцями кожного дня. Саме цей Різдвяний вінок Адвента (очікування) і став прообразом усіх тих різноманітних новорічних вінків, якими ми так любимо прикрашати наші стіни, вікна та двері у ці зимові святкові дні.Різдвяний вінок - типова прикраса у будинках в передріздвяний час у формі вінка з ялинових гілок з чотирма свічками , що встановлюється на стіл.
Що символізує різдвяний вінок?
Багато традицій у нашій країні запроваджуються лише тому, що вони красиві. А замислюватись над їхньою першопричиною чи символікою у щоденній суєті не особливо доводиться. Так склалось і з різдвяним вінком, який часто купують разом з ялинкою і в основному прикрашають ним двері.Насправді з вінком справа не така вже й проста. Круглу форму вінка асоціюють з безкінечністю, з Богом. Вічнозелені хвойні рослини, що використовуються для його виготовлення, символізують вічне життя. Значення мають також кольори, якими прикрашають виріб. До речі, у різних країнах вінок сприймається як знак того, що у домі раді гостям. Втім, в умовах багатоквартирних будинків вінки найчастіше розміщують на внутрішній стороні дверей, тому зовні ніхто і не здогадається, що його кличуть в гості. Але якщо Ви все ж наважились публічно викласти вінок на вхідні двері, то будьте готові до приходу гостей.Вінок, приурочений саме до Різдва, бере свій початок у Німеччині завдяки лютеранському теологу Йогану Віхерну. Саме він запровадив традицію почергово запалювати свічки на вінку, які мали символізувати прихід світла із наближенням народження Христа.Дзвіночки на різдвяних вінках покликані відганяти злі сили. У древніх слов’ян вінок імовірно символізував безкінечність роду і захист від темних сил. У грецькій міфології вінки пов’язані з богами Олімпу.Kожна традиція має під собою підґрунтя і символізм, про які варто пам’ятати, упроваджуючи древні символи у щоденне життя.

Немає коментарів:

Дописати коментар