пʼятницю, 16 вересня 2016 р.

Іван Корсак святкує ювілей

                                           Історія одягнена в роман

"Без знання і розуміння своєї минувшини -

людство тоді немовля, народжене вчора."
                                                                                                                             Іван Корсак
15 вересня 2016 року виповнюється 70 років українському письменнику, публіцисту, почесному громадянину Каменя-Каширського та Луцька, члену Національної спілки письменників України, журналісту Івану Корсаку.

Народився 15 вересня 1946 року у смт.Заболоття Ратнівського р-ну Волинської обл. Освіта агрономічна та журналістська. Редагував газету «Радянське Полісся» в м. Камінь-Каширському (1975-1990), «Народна трибуна» в м. Луцьку (1990-1995), шеф-редактор газети «Сім'я і Дім» (1996-2014). В 2011 - 2014 рр. - член Ради Національної спілки письменників України, член редколегії газети «Літературна Україна».

З-під пера Івана Корсака виходять романи, повісті та оповідання про знакові історичні постаті. Зокрема, про українських королів Юрія І і Юрія ІІ, луцького і галицького князя Ростислава Михайловича та його доньку, першу поетесу Європи Кунігунду, святого митрополита Арсенія Мацієвича, генерал-хорунжого, душпастира військ УНР Павла Пащевського, письменника і військового діяча Михайла Чайковського, першого і єдиного канцлера України Юрія Немирича, поета і народного оборонця Данила Братковського, братів Степана, Сергія і Володимира Тимошенків, Пантелеймона Куліша і Ганни Барвінок, а ще внука Ярослава Мудрого, норвезького короля Олафа Спокійного, славетних вчених Георгія Гамова і Феодосія Добжанського, першого проектанта Панамського каналу Михайла Скибицького і першого видавця газет на Алясці українською і російською мовами Агапія Гончаренка та низки непересічних осіб.
     Твори Івана Корсака перекладені литовською, англійською, турецькою, польською, російською і білоруською мовами.

Більш детальніше про життєвий і творчий шлях І. Корсака можна дізнатись відвідавши сільську бібліотеку і ознайомитись з книжковою поличкою «Історія одягнена в роман»

 

Немає коментарів:

Дописати коментар