пʼятниця, 25 листопада 2016 р.

День пам"яті жертв Голодоморів

 26 листопада
вшановуємо пам’ять загиблих від Голодомору –  
                 геноциду Українського народу
           День пам'яті жертв Голодоморів.

 Запроваджений згідно з Указом Президента Віктора Ющенка № 431/2007 від 21 травня 2007 називається «День пам'яті жертв голодоморів».
В Указі сказано: « На підтримку ініціативи громадських організацій, Міністерства культури і мистецтв України, Державного комітету України у справах релігій, Державного комітету телебачення і радіомовлення України постановляю: Установити в Україні День пам'яті жертв голодоморів, який відзначати щороку у четверту суботу листопада».
  У квітні 2010 року ПАРЄ ухвалила постанову, в якій привітала рішення української влади встановити національний день пам'яті жертв голодоморів, та закликає владу інших постраждалих країн встановити аналогічну пам'ятну дату для вшанування жертв режиму.
Голодомор в Україні – найтяжчий злочин проти людства, спланований і реалізований керівництвом колишнього Радянського Союзу проти українського народу. Голодомор 1932 – 1933 рр. – одна з найтрагічніших сторінок нашої історії, про яку десятиліттями замовчували. Архівні джерела (опубліковані і ті, що зберігаються в архівах України, Росії і деяких європейських країн) – мають незаперечні докази штучного походження голоду в Україні.
Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини і життя країни. І сьогодні, через 83 роки, жахливо ступати болючими стежками страшної трагедії, яка розігралася на благословенній землі квітучого українського краю.
1933 рік. Найчорніший час в історії України. В світі не зафіксовано голоду, потрібного тому, що випав тоді на долю однієї з найродючіших земель країни.
Як сталося, що без стихій, без засухи, без іноземного нашестя все могло відбутися на нашій хліборобній Україні, яка була житницею Європи?
Українська нестерпна сюїта...
А навколо – одна сон – трава –
Умирать почали у квітні,
Коли всюди – все ожива...
Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні.
      З  метою виховання у дітей співчуття до людських страждань,почуття болю за свій народ, його минуле та майбутнє в школі с. Мизове було проведено лінійку присвячену цій страшній трагедії Ведучі пригадали настрашніші сторінки у новітній історії українського народу. Вшанували пам'ять жертв голодомору хвилиною мовчання.
    В сільській бібліотеці учні 9 класу переглянули презентацію"Голодомор". Читачі пройшлися болючими  стежками страшної трагедії.

Для користувачів бібліотеки підготовлено
виставку:



четвер, 10 листопада 2016 р.

Вітаємо з днем української писемності та мови!

                                      Люби і шануй рідну мову свою!
 9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. Це свято було започатковано Указом президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997-го. Відмітили це свято вікториною і користувачі Мизівської сільської бібліотеки. Діти з задоволенням подорожували казковими, загадковими та іншими стежками рідної мови. Участь у вікторині брали учні 5- 6 класу.

 

 

 
 

Свято вишивальниць

Мизівські майстрині

6 листопада 2016 року відбувся літературно-музичний вечір «Народні традиції у наших серцях» Святкове дійство вели бібліотекар бібліотеки -філії с. Мизове Н.Сачик та учениця 8 класу Оленксандра Шух. Вишиванка - це не просто вишита сорочка, а національна святиня українського народу, бо несе в собі духовне багатство, мудрість і традиційний зв'язок багатьох поколінь вже багато віків.
Вишиванка - символ здоров'я, краси, щасливої долі,вона є оберегом. Символіка вишиванок прихована сивиною століть,зумовлена кольором, особливим орнаментом, що мав таємничу надприродну силу. У народі глибоко шанували вишиванки, їх зберігали і передавали як реліквії дітям, онукам.
З почуттям гордості, патріотизму декламувалися вірші українських поетів, виконувалися народні та сучасні відомі пісні у виконанні тріо «Барви», адже народна творчість є знаковою для нашої традиційної культури. Окрасою заходу були вишиті рушники, сорочки-вишиванки,   що стали сімейною реліквією і передаються з покоління в покоління. Гості заходу: Шух Ірина, Шух Тамара, Мацелик Наталія, Дричик Валентина, Бегаль Марія, Головій Тамара та інші із захопленням  обмінялися досвідом і під кінець  заспівали пісню разом… 
Отже, такі зустрічі допомагають вчитися творити красу, примножувати мистецький скарб нашого народу, передавати у спадок неоціненний дар – талант бути українцем і пишатись цим!
 

вівторок, 1 листопада 2016 р.

Читати, читати...!

                                            Місячник шкільних бібліотек 
З 01 по 31 жовтня 2016 року в   школі с. Мизове був проведений Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Книга і читання -  важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів». В рамках місячника були проведені такі заходи: усний журнал «Жовтень єднає шкільні бібліотеки», організована виставка книжкових інсталяцій «Осінь в бібліотеці», створені книжкові полички «Люби рідне –читай українське», «Книги про які говорять», оформлена виставка малюнків «Ми читаємо і малюємо». Учні 9 класу , завітали до сільської бібліотеки та ознайомились з сучасною формою реклами книги «Знайомтесь, буктрейлер!». Користувачі бібліотеки взяли участь у виставці світлин «Дитина і книга». Для учнів старших класів проведено анкетування «Чи вмієш ти читати художню літературу?». В початкових класах проведено екскурсію до бібліотеки «Ключ до бібліотеки». Знайомство з сільською бібліотекою відбулось у маленьких читачів дошкільного закладу «Веселка».   В ході місячника з учнями 4 класу було проведено бібліотечне  заняття “ Подорож в країну «Фольклористика»”.